top of page

יתרונות מולטי דס

 תכונות הרטבה וחדירה 

 

תכונות הרטבה וחדירה לאחר ריסוס או ערפול של חומר חיטוי, יש חשיבות עצומה לגודל טיפה קטן ככל האפשר, כדי להגיע לכל הפינות והסדקים. גודל טיפה מיקרוני נשאר מפוזר יותר בחדר, מה שיוצר זמן מגע ארוך. ברגע שהטיפה מגיעה לפני השטח, חשוב שהיא תתפשט בצורה הומוגנית, כדי שתגיע למשטח גדול יותר לכל טיפה. יתרה מזאת, על משטחים מחוספסים, על חיטוי החומרים להתפזר בחופשיות בנקיקים כדי להגיע לכל הנקודות הנסתרות. כדי להגיע למאפיינים אלה ולהבטיח פיזור יעיל, רטיבות אופטימלית וחדירה עמוקה, הוספנו מרכיבים פעילי שטח. בנוסף, גם כשהחומר מתייבש הוא שומר על הפונקציונליות שלו.

1

יכולת חדירה לבטון

Artboard 6.png

יכולת פיזור טיפה

Artboard 5 copy.png
מולטי דס מדבקה עברית.png
Artboard 2.png
Artboard 2.png
Artboard 2 copy.png
Artboard 7.png
Artboard 5.png
Artboard 5 copy.png

 איכות פעולה בטמפרטורות נמוכות 

 

מרבית חומרי החיטוי נכשלים בטמפרטורות נמוכות. פורמלדהיד מאבד לחלוטין את כוח החיטוי שלו מתחת ל 13 מעלות צלזיוס, מה שהופך את השימוש לאיכותי פחות בעונות מסוימות. מולטי דס ישים בטמפרטורות מינוס 7 מעלות צלזיוס ומעלה. ניסויים בהקפאה הראו כי הקפאה והתכה אינה משפיעה על הפונקציונליות. הרישומים והאישורים הממשלתיים עברו ביעילות ב 10 מעלות צלזיוס, כשמרבית רישומי החיטוי הם 20 מעלות צלזיוס.

2

Artboard 5 copy.png

 ידידותי למשטחים ואינו קורוזיבי 

 

חשוב ביותר כי חומר החיטוי לא ישחית את איכות הציוד בחווה. חומרי חיטוי רבים הם אגרסיביים מדי וצבע צהבהב נראה כבר אחרי השימוש הראשון. כדי למנוע נזק מסוג זה, חשוב להתמקד בחומרים הפעילים, בחומציות המוצר ובחומרי שטח הנוספים במוצר. למולטי דס pH נייטרלי ומוכח ממשלתית כי הוא בטוח וידידותי לחומרים. זה הופך אותו לרלוונטי לחיטוי לולים, מדגרות, משחטות, לטבילה של מגפיים ולחיטוי יחידות קירור. מולטי דס ידידותי למשטחי נירוסטה, אלומיניום, בטון, פלסטיק ואריחים מזוגגים ואינו גורם לכתמי צבע.

3

Artboard 5.png
Artboard 6 copy.png

 רישום באיחוד האירופי למגוון פעולות חיטוי 

 

משנת 2017 הרישום של ECHA הפך להיות התקן המוביל של האיחוד האירופי. האיחוד האירופי סיווג את האזורים שבהם מותר להשתמש בכל חומר חיטוי. הסיווגים הם - PT02 (חיטוי לאזורים ציבוריים), PT03 (תוצרת ביולוגית ווטרינרית) ו-PT04 (חומר חיטוי למפעלי מזון). לרוב חומרי החיטוי יש רק רישום PT03. הרשויות רשמו את Intra Multi-Des GA (מספר רישום 13969) לכל 3 הקטגוריות הרלוונטיות, מה שמבטיח בטיחות ויעילות מוכחת במגוון רחב של אזורי יישום, כמו לולים (PT03), משחטות (PT04) ואפילו כחומר חיטוי בבית חולים (PT02).

4

 מינון ביחס למחיר החיטוי למשטח נתון 

 

מרבית חומרי החיטוי נקבעים במינון של 0.5% עד 1%, חלקם אפילו ב 4%. מולטי דס השיג רישום רשמי של 0.2%, ב 10 מעלות צלזיוס ולכל שלושת היישומים. המינון הרשום, הנמוך פי 2.5 לפחות ממוצרים מקבילים, הופך את מולטי דס לחומר החיטוי החזק ביותר בשוק.

5

Artboard 2 copy.png

 מגוון החומרים הפעילים 

 

כדי להגיע לספקטרום רחב של פעילות אנטי-מיקרוביאלית, נדרש שילוב חכם של חומרים פעילים. מחקרים הוכיחו כי שילוב של תרכובות שונות של אמוניום ריבעוני יש פעילות גבוהה יותר ורווחת מאשר תרכובת יחידה. חומרי חיטוי רבים מבוססים רק על אחד, לעיתים שני רכיבים פעילים, ולעיתים מדוללים מדי, כדי להוריד את המחיר לליטר. במציאות, חיטוי עם חומר זול ומדולל יקר יותר מחיטוי עם מוצר איכותי ומרוכז. מולטי דס מורכב משתי תרכובות אמוניום רבעוני שונות (DDAC ו- ADBAC) בכמות של 250 ג' / ליטר, נוסף לגלוטרלדהיד 125 ג' / ליטר, וחומרי פעילי שטח 214 ג׳ / ליטר, כלומר ריכוז גבוה עם פעילות משולבת של 589 גרם בכל ליטר.

6

 הוכחות שאינו מייצר עמידות חיידקית 

 

בגלל הפעילות המוגבלת של חומר החיטוי, לעתים קרובות חקלאים נאלצים לגוון בחומרי החיטוי, כדי לא לייצר עמידות של חיידקים. במולטי דס, החומרים הפעילים המרובים אינם משאירים סיכוי לאף מיקרואורגניזם. למולטי דס יש יעילות רחבה נגד חיידקי גרם + ו -, פתוגנים כמו E-Coli, סלמונלה, קמפילובקטר; ו- MSRA. ה- DDAC יעיל כנגד נגיפים עטופים כמו הפטיטיס B, שפעת ואוג'סקי. הגלוטרלדהיד יעיל נגד חיידקים, פטריות ושמרים. בנוסף, הוא יעיל כנגד נגיפים שונים כמו PRRS, כולרה חזירית, מחלת ניוקאסל ושפעת העופות. מולטי דס הוכח כחומר יעיל בחיסול אצות תוך 12 שעות עם השפעה שנשארת לאורך זמן. בזכות חומרי השטח מושגות תכונות הרטבה מושלמות ויכולת חדירה עמוקה.

7

 יעיל במגוון נסיבות בחווה 

 

נסיבות החווה יכולות להיות שונות זו מזו. האפשרות לנקות ולחטא לול עופות בכל חודשיים נבדלת מחוות חלב בה פרות נוכחות ברציפות. חומר חיטוי אמור לעבוד גם בתנאים מלוכלכים יותר וללא תלות בקשיות המים. למולטי דס יש יעילות טובה גם בנסיבות מלוכלכות יותר או בנוכחות חומרים אורגניים. מולטי דס נשאר פונקציונלי גם אם המים קשים או מותפלים. וכמובן, מולטי דס נשאר יעיל גם בטמפרטורות נמוכות יותר.

8

Artboard 6 copy.png
Artboard 5 copy.png

 ישים במגוון שיטות יישום 

 

במולטי דס ניתן להשתמש בכל מגוון שיטות חיטוי. ארבע שיטות החיטוי הנפוצות נבדלות זו מזו בגדלי הטיפה. למשטחים משתמשים בחיטוי רטוב (טיפה בגודל 400 מיקרון) ובריסוס (100-200 מיקרון). לצורך חיטוי חדר ניתן להשתמש באטומיסט (20-100 מיקרון) ועירפול קר (5-20 מיקרון). ככל שגודל הטיפה קטן יותר, יש צורך בפחות מוצר לכל מטר מרובע או קוב.

9

Artboard 2 copy 2.png

 בטוח וחף מהיבטים בריאותיים שליליים 

 

בעבר פורמלדהיד היה דרך החיטוי הנפוצה. מאז ינואר 2016 תויג פורמלדהיד רשמית כקטגוריה מסרטנת 1B: מסרטן לבני אדם. מולטי דס בטוח לציוד וידידותי לסביבה בזכות הרכבו והמינון הנמוך שלו. הוא אינו משאיר משטח שמנוני או חלקלק, ולחומרים הפעילים שבו יש אישור לשימוש ברחבי העולם.

10

Artboard 7.png
bottom of page